prostozboiska.pl
prostozboiska.pl

Copa Mallorca hiszpański międzynarodowy turniej na Majorce

turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży roczniki 2006-2015 Hiszpania

Copa Mallorca 2022

Macie ochotę wziąć udział w turnieju na Majorce? Zaplanujcie już dzisiaj swoją hiszpańską przygodę. Copa Mallorca 2022 to akredytowany przez Hiszpański Związek Piłki Nożnej turniej dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2006-2015 odbywający się na Majorce w dniach 13-18.04.2022. Copa Mallorca to jeden z większych w Hiszpanii i największy na Majorce turniej piłkarski, który w 2019 roku gościł aż 130 drużyn.

W turnieju biorą udział tak uznane marki jak Real Madryt CF, Manchester United, Liverpool FC, Inter Mediolan, Sevilla FC itd. To niesamowita okazja by zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Europie jak również poznać wiele hiszpańskich drużyn i nawiązać z nimi współpracę.

Głównym celem turnieju jest nauka i zdrowa rywalizacja w atmosferze zabawy podczas niezliczonych meczów i dzielenie się przez pięć dni miłością i pasją do piłki nożnej przy wsparciu profesjonalistów.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych udziałem w Copa Mallorca 2022 do kontaktu ze mną. Chętnie opowiem Wam jak można się zapisać, ile to kosztuje i jeśli będzie taka potrzeba to pomogę Wam w organizacji wyjazdu.

Jeśli chcecie sami poszperać to podaję Wam oficjalną stronę turnieju: Oficjalna strona turnieju Copa Mallorca

Copa Mallorca 2022 to będzie pierwsza od 2019 roku edycja turnieju po okresie pandemii COVID-19.

Fajnie by było żeby również w Copa Mallorca 2022 (tak jak w 2019 roku) znaleźli się reprezentanci Polski.

W turnieju Copa Mallorca mogą brać udział drużyny w 10 kategoriach wiekowych: roczniki od 2015-2006.

Czyli: U-7, U-8, U-9, U-10, U-11, U-12, U-13, U-14, U-15, U-16.

U-8 do U-10 grają systemem piłki 8 osobowej i piłkami o rozmiarze 3, czas gry to 2×15 minut;

U-11 do U-12 grają systemem piłki 8 osobowej i piłkami o rozmiarze 4, czas gry to 2×15 minut;

U-13 do U-14 grają systemem piłki 11 osobowej i piłkami o rozmiarze 5, czas gry to 2 x 17 minut;

U-15 do U-16 grają systemem piłki 11 osobowej i piłkami o rozmiarze 5, czas gry to 2 x 20 minut;

Turniej odbywa się na północy wyspy w pięknych miejscowościach, m.in. Port de Pollenca i Pollenca.

Zawodnicy zakwaterowani są w hotelach w Alcudia Bay. To miejsce, w którym wszystkie zespoły spędzają swój wolny czas.

Hotele są zarezerwowane wyłącznie dla uczestników turnieju i ich towarzyszy, przyjaciół i rodzin.

Hotele posiadają infrastrukturę, która spełnia swój 4-gwiazdkowy status: mają bardzo komfortowe pokoje i apartamenty, różnorodne baseny i tereny rekreacyjne. Dostępne jest bezpłatne Wi-Fi.

Program turnieju:

Środa 13 kwietnia 2022

– Przybywają uczestnicy.

– Zakwaterowanie i zameldowanie.

– Powitanie i rejestracja.

– Ceremonia otwarcia.

Czwartek 14 kwietnia 2022

– Rozpoczęcie turnieju.

– Rundy wstępne.

Piątek 15 kwietnia 2022

– Rundy wstępne.

Sobota 16 kwietnia 2022

– Rundy wstępne.

– Finałowy etap.

Niedziela 17 kwietnia 2022

– FINAŁ (rano).

– 13.30 godz. Ceremonia zamknięcia. Trofea.

– Wyjazd uczestników (po południu).

Turniej zagraniczny to cenne doświadczenie dla młodego piłkarza. Udział w turnieju zagranicznym jest edukacyjną inspiracją dla zawodników, trenerów oraz rodziców. O turnieju za granicą warto pomyśleć już jesienią aby zaplanować zarówno czasowo jak i finansowo fajną międzynarodową przygodę piłkarską; bo jak wiemy – to na rodzicach spoczywa największy ciężar – czyli sponsoring. To świetna okazja aby połączyć przyjemne z pożytecznym czyli turniej z urlopem.

W 2019 roku w turnieju w kategorii U12 brało udział 25 zespołów w tym oprócz drużyn z Hiszpanii – drużyny z Anglii, Irlandii a nawet gościła drużyna z Puerto Rico. Wśród zwycięzców 12 edycji Copa Mallorca znajdziecie Real Madrid, Sevilla, Inter Milan oraz RCD Mallorca.

W 2019 roku z inicjatywy prostozboiska.pl po raz pierwszy w historii turnieju Copa Mallorca także drużyna z Polski wzięła udział w rozgrywkach dochodząc do finału w kategorii U12. Drużyna z Polski uległa dopiero Realowi Madryt, który drugi raz z rzędu został zwycięzcą turnieju. Na pewno turniej Copa Mallorca zostanie na zawsze w pamięci młodych zawodników z Polski, którzy mogli doświadczyć na własnej skórze prawdziwego hiszpańskiego klimatu piłkarskiego tym bardziej, że chłopcy przed turniejem za sprawą prostozboiska.pl mieli okazję potrenować na lokalnym boisku w pięknych okolicznościach przyrody oraz rozegrać dwa sparingi z drużynami ligowymi FFIB m.in. z pierwszym zespołem U12 RCD Mallorca (klub Primera Division). To były bezcenne doświadczenia dla chłopców a kilku z nich dostało ostatnio powołania na konsultacje od trenera reprezentacji Polski U-15 @RafałLasocki.

Niewiele jest turniejów gdzie rzeczywiście można doświadczyć prawdziwego lokalnego klimatu, gdzie nie ma tego wszechobecnego nadmuchanego PR-u a Copa Mallorca niewątpliwie do takiego turnieju można zaliczyć. Ten „hiszpański luz” odczujecie na pewno biorąc udział w Copa Mallorca 2022.

ZAPRASZAM DO KONTAKTU

Mecze możecie znaleźć na kanale YouTube prostozboiska.pl