prostozboiska.pl
prostozboiska.pl

Idealny bidon termiczny termos sportowy. Z czego pić podczas treningu zimą i latem?

Skoro wiemy jak ważne jest nawodnienie organizmu młodego sportowca to pora poruszyć temat: „Z czego pić?”. Jak wiadomo żyjemy w świecie przepełnionym plastikiem, w świecie w którym najprostszym rozwiązaniem jest zakup wody w plastikowej butelce. Pamiętajmy jednak, że pijąc z plastikowej butelki wchłaniamy z wodą mikrocząsteczki plastiku. Picie wody z plastikowej butelki jest szczególnie niezdrowe jeśli plastikową butelkę zostawimy na słońcu a woda nagrzeje się pod wpływem promieni słonecznych. Z kolei podczas zimowych treningów woda w zwykłej butelce plastikowej a także ta w zwykłym plastikowym bidonie przejmuje zimną temperaturę otoczenia i w kontakcie z rozgrzanym treningiem organizmem może spowodować poważne przeziębienie.

Na szczęście na rynku istnieje coś takiego jak termos sportowy, który utrzymuje optymalną temperaturę napojów zarówno latem jak i zimą.

Jaki jest idealny termos sportowy – bidon termiczny? O tym przeczytacie poniżej.

  • Jest wykonany z wysokogatunkowych, bezpiecznych materiałów (NIE PLASTIK) czyli najlepiej stal nierdzewna,
  • Utrzymuje temperaturę napoju przez długi okres czasu (szczególnie zimą),
  • Nie przejmuje temperatury napoju czyli można termos swobodnie złapać gołą ręką,
  • Posiada warstwę zewnętrzną odporną na uderzenia (gdy np. Zawodnik rzuca butelkę na ziemię),
  • Jest w 100% szczelny,
  • Można go łatwo czyścić (łącznie z ustnikiem),
  • Ma wystarczająco dużą pojemność – 1 litra,
  • Można do niego wlewać nie tylko wodę (np. sok).

Przez nasze ręce przewinęła się do tej pory masa różnego rodzaju wynalazków: bidonów, butelek termicznych, itp. jednakże żaden z nich nie spełnił swojej roli. Największym problemem było to, że wszystkie prędzej czy później przeciekały i miały niepraktyczne ustniki do picia.

Tym razem postawiliśmy na termos marki Thermos.

Już na pierwszy rzut oka termos marki Thermos robi wrażenie. Jest po prostu ładny i elegancki wykonany z solidnych materiałów.

Ma pojemność 1 litra i przy tym jest bardzo ergonomiczny. Swobodnie można go trzymać jedną ręką. Świetnym rozwiązaniem jest to, że posiada praktyczny w użytkowaniu futerał, dzięki któremu termos można nosić na ramieniu mając tym samym wolne dwie ręce. Można się teraz swobodnie zabrać ze wszystkim na boisko nie martwiąc się, że „zaraz coś z rąk wypadnie”.

Futerał zapewnia solidną ochronę termosu przed uderzeniami. Jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, które w łatwy sposób można czyścić. Nie straszna jest mu deszczowa pogoda. Materiał, z którego wykonany jest futerał nie nasiąka wodą. Podczas deszczu zrobi się mokry tak jak strój piłkarski ale nie nasiąknie wodą i nie zrobi się ciężki. Łatwo i szybko wysycha.

Termos ma prosty ustnik do picia – szeroki otwór tak jak w normalnej butelce. Jest to super rozwiązanie. Można się swobodnie napić bez zasysania. Swobodny przepływ płynu jest bardzo istotny w trakcie krótkich przerw na picie podczas treningu czy meczu.

Termos łatwo się czyści dzięki szerokim otworom zarówno w butelce jak i ustniku. Nie ma żadnych zakamarków, które trudno doczyścić. Termos posiada specjalne zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem.

 

Samo otwieranie wieczka w celu napicia się jest niezwykle proste i poręczne. Jednym przyciśnięciem otwieramy pokrywę termosu i pijemy. Pokrywa nie opada i nie uderza w twarz gdy przechylamy termos podczas picia.

Co ważne termos utrzymuje pożądaną temperaturę napoju niezależnie od pogody czyli jeśli jest gorąco to wlewamy do termosu zimny napój a w zimne dni przygotowujemy sobie odpowiednio ciepły napój. W obu przypadkach termos zapewni nam komfort picia napoju o odpowiedniej do warunków pogodowych temperaturze.

I na koniec najważniejsza sprawa: termos jest w 100% szczelny! 


Termos sportowy marki Thermos możecie zakupić na stronie: thermos.pl