prostozboiska.pl
prostozboiska.pl

Murapol Cup 2018

Anderlecht Bruksela zwycięzcą MURAPOL CUP 2018.

O turnieju MURAPOL CUP 2018 opowiada Marek Konieczny – Organizator Turnieju i Prezes Akademii Piłkarskiej AP 21.

„MURAPOL CUP” – Puchar Akademii Piłkarskiej 21 / Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

For English version please visit: MURAPOL CUP 2018 ENGLISH VERSION

Jeśli chodzi o nasz turniej to będzie to już jego IX edycja. Turniej nasz na pewno należy, obok turniejów Lech Cup i Legia Cup, do najlepszych imprez dla dzieci, które są organizowane w Polsce. Jak co roku, w naszym turnieju wezmą udział młodzi piłkarze z najlepszych klubów polskich, a także wspaniali goście z zagranicy. W ubiegłych latach gościliśmy w Krakowie między innymi zespoły: Manchesteru United, Manchesteru City, Borussii Dortmund, Leeds Utd, Juventusu Turyn, Interu Mediolan, FC Nantes, Everton FC, Dynama Kijów, Dinama Zagrzeb, Celtic Glasgow, Willem II Tilburg, SC Heerenveen, Szachtar Donieck i Slavii Praga.

Jako organizatorzy tej imprezy chcemy, aby nasz turniej stał się nie tylko wizytówką naszego Klubu, ale i całego Krakowa.

IX Turniej „Murapol Cup” Puchar Akademii Piłkarskiej 21 zostanie rozegrany w Krakowie, w dniach 8-10 czerwca 2018 roku na obiektach ośrodka sportowego FAME Sport Kraków, ul. Dekerta 21. W turnieju wystąpi 12 zespołów (8 zagranicznych i 4 polskie) w kategorii wiekowej U11 (chłopcy z rocznika 2007 i młodsi). Na wszystkich uczestników naszej imprezy czekają piękne puchary, pamiątkowe medale i nagrody. Sam turniej ma specjalną oprawę (uroczysta ceremonia losowania grup, ceremonie otwarcia i zamknięcia turnieju, oprawa spotkań finałowych). W związku z powyższym turniej nasz cieszy się dużym zainteresowaniem mediów zarówno lokalnych jak i tych ogólnopolskich! Relację z tegorocznej imprezy pokażą stacje CANAL + oraz DDTVN, a także media lokalne.

W programie turnieju przewidziany jest „Mecz Gwiazd” w którym na boisku wystąpi wielu byłych reprezentantów Polski, gości Tomasza Frankowskiego i Mirosława Szymkowiaka.

W turnieju Murapol Cup 2018 wezmą udział: Manchester United, FC Porto, Espanyol Barcelona, Sparta Praga, Borussia Dortmund, SC Heerenveen, Anderlecht Bruksela, Dynamo Kijów, Akademia 21 i Widzew Łódź, Lechia Gdańsk oraz FCB Escola Varsovia.

Patronat Honorowy objęli: Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski oraz Prezes PZPN – Zbigniew Boniek.

Turniej nasz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kibiców piłki nożnej. W ciągu dwóch dni zmagań turniejowych odwiedzi nas wielu fanów, głównie rodziców, jak i dzieciaków z krakowskich szkół. Dużą grupę stanowią również goście z zagranicy.

Oprócz emocji czysto sportowych dla uczestników naszego turnieju przygotowaliśmy wiele innych atrakcji, między innymi zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Krakowa, miasta wpisanego na listę UNESCO, a także wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Chcemy, aby czas spędzony w Krakowie na długo pozostał w pamięci młodych piłkarzy.

Program Murapol Cup 2018:
8 czerwca (piątek):
20:00 – ceremonia losowania grup turniejowych (centrum Krakowa)
9 czerwca (sobota):
9:00 – 14:00 Gry eliminacyjne (FAME Sport, Dekerta 11)
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
10 czerwca (niedziela):
9:00 – 13:00 Gry Finałowe
” Mecz Gwiazd” – mecz z udziałem „gwiazd” polskiej piłki
Zakończenie turnieju

Na koniec parę słów na temat Akademii Piłkarskiej AP 21.

Jak mówią założyciele to projekt, który ma na celu szkolenie piłkarskie dzieci i młodzieży według najlepszych europejskich wzorców. Akademia Piłkarska 21 powstała z inicjatywy wspaniałych piłkarzy, byłych reprezentantów Polski: Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego oraz byłego trenera „wiślackiej” młodzieży, Marka Koniecznego. Wykorzystując swoją bogatą wiedzę i doświadczenie postanowili przekazując ją młodym adeptom futbolu zmienić coś w obecnie panującym w Polsce systemie szkolenia dzieci i młodzieży.

W czerwcu 2009 roku rozpoczęły się pierwsze zajęcia w Akademii Piłkarskiej 21. Obecnie szkoleniem objętych jest ponad 230 chłopców z roczników 2001-2010. Akademia dysponuje znakomitą, jak na polskie warunki bazą treningową. Nasza kadra trenerska składa się w większości z byłych piłkarzy, reprezentantów Polski.

Jeśli jesteście ciekawi opinii Marka Koniecznego na temat dziecięcej piłki nożnej w Polsce to odsyłam do wywiadu, którego udzielił na łamach „Przeglądu Sportowego”. Wywiad nosi tytuł: „Każdy Rodzic myśli, że jego syn to drugi Lewandowski i zaraz podpisze milionowy kontrakt”. Poniżej link do artykułu.

Ciekawy wywiad z Markiem Koniecznym

Regulamin turnieju (streszczenie):

Gra odbywa się w dwóch grupach po 6 zespołów.

4 zespoły z każdej grupy kwalifikują się do rundy Play-off A.

Pozostałe drużyny zagrają w Play-off B. Przepisy o spalonym nie obowiązują.

Rozmiar boiska: 55m x 35m

Rozmiar bramki: 5m x 2m

System gry: 6+1

Czas gry: 1 x 18min