prostozboiska.pl
prostozboiska.pl

Trener rocznika 2007 Pogoni Szczecin Marcin Pawlonka odpowiada na pytania prostozboiska.pl po meczu Escola Varsovia vs Pogon Szczecin

Proszę przybliżyć nam system szkoleniowy U-11 Pogoni Szczecin.  Jak wyglądają treningi, ile razy w tygodniu, ile godzin trwa trening, itp.?

Trenujemy 4 x w tygodniu w tym jeden trening indywidualny w grupach 4 osobowych, czas treningu 1,5 h. Treningi prowadzimy zgodnie z naszym modelem gry i filozofią klubową Pogoni Szczecin we wszystkich rocznikach.

Jaka według Pana jest przewaga chłopców trenujących w akademii piłkarskiej tj. Pogoń Szczecin, która ma seniorskie drużyny, nad zawodnikami trenującymi w tzw. „prywatnych akademiach”? 

Wydaje mi się, że przewaga jest przede wszystkim w selekcji zawodników a co za tym idzie  jakości treningów. Obiekty treningowe też robią różnice oraz obcowanie na co dzień z zawodnikami pierwszej drużyny, mijając się codziennie  na naszych boiskach.

Czy Pogoń Szczecin ma swoją szkołę połączoną z akademią piłkarską?

Tak Pogoń współpracuje z 4 szkołami, w których posiada klasy sportowe.

Jak wygląda proces naboru/selekcji zawodników do pierwszego składu rocznika 2007? Czy przyjmujecie na bieżąco nowych chłopców?

Selekcja w roczniku jest całoroczna, ale staramy się aby proporcje były 90/10 na korzyść chłopców ze Szczecina.

Proszę powiedzieć jaką pozycję ma Pogoń Szczecin w Polsce jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży?

Myślę że Pogoń ma znaczącą pozycję w Polsce w szkoleniu dzieci i młodzieży. Należymy do grupy Big 6, jesteśmy zapraszani i wygrywamy duże turnieje ogólnopolskie i zagraniczne oraz w ostatnich 2 latach byliśmy wicemistrzami Polski juniorów starszych.

Jak często i z kim gracie turnieje/mecze/sparingi? 

Bardzo często gramy różne turnieje, sparingi, myślę, że każdy rocznik gra w  miesiącu przynajmniej jeden duży turniej. Oczywiście nie zapominajmy o lidze ZZPN.

Szczecin ma wspaniałe położenie jeśli chodzi o kontakty z niemieckimi drużynami. Macie dobre relacje z sąsiadami? Gracie z nimi? Z kim i gdzie?

Berlin, Stuttgart, Dortmund i mniejsze miasta przy granicy tam jesteśmy obecni bardzo często.

Jak wypadacie na ich tle? W czym jesteście lepsi a w czym gorsi?

Gramy jak równy z równym, ostatnio byliśmy w Berlinie i wygraliśmy turniej w finale pokonując RB Lipsk 3:1. Myślę że nie odstajemy od zespołów niemieckich już tak mocno jak było to jeszcze 10 lat temu i nie mamy się czego obawiać.

Na turnieju Ursynów-Cup 2017 w Warszawie zremisowaliście w fazie grupowej z zespołem FCB Escola Varsovia 2007. Prosimy o opinię na temat meczu i zawodników poszczególnych drużyn. Co się Panu podobało a co należałoby poprawić z jednej i z drugiej strony?

Escola Barcelona to bardzo dobra drużyna z dobrze wyszkolonymi zawodnikami o wyrównanym poziomie. Ciężko się przeciwko Escoli gra ale to o to chodzi żeby zagrać taki mecz, po takie mecze się jeździ na turnieje. Pewnie się jeszcze spotkamy nie raz. Życzę Escoli powodzenia na turnieju.

Poniżej link do meczu:

Ursynow Cup 2017 Escola Varsovia 2007 vs Pogon Szczecin 2007

a finał Ursynów Cup 2017 zobaczycie tutaj:

Ursynow Cup 2017 Legia Warszawa 2007 vs Pogon Szczecin 2007 final turnieju