prostozboiska.pl
prostozboiska.pl

Szkółka piłkarska dla najmłodszych, czyli gdzie zacząć przygodę z piłką nożną?

Gdzie zacząć przygodę z piłką nożną?

Jeśli Twoje dziecko przejawia talent sportowy, jest pełne energii, lubi biegać, dłuższe spacery są tylko przyjemnością może warto spożytkować tą energię i zapisać jego czy ją na zajęcia piłkarskie?

szkółka piłkarska

Jaką szkółkę wybrać, gdzie szukać?

Najlepszym wiekiem do rozpoczęcia treningów piłkarskich jest wiek 5-6 lat. Dowiedz się czy przy szkole, do której zamierzasz wysłać Twoje dziecko nie działa jakaś szkółka piłkarska. To dobry moment żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze Twoje dziecko oswoi się z infrastrukturą i otoczeniem przyszłej szkoły, po drugie zacznie przygodę z piłka nożną. Często szkółki piłkarskie prowadzą przy szkołach zajęcia pozalekcyjne, na które możesz zapisać Twoje dziecko i zapewnić mu urozmaicenie życia szkolnego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej szkółki piłkarskiej?

Są dwa podstawowe pytania na jakie musisz znać odpowiedź:

  1. Kto jest właścicielem szkółki? Czy jest to osoba z branży, z doświadczeniem. Ważne, żeby właściciel szkółki piłkarskiej miał praktyczne doświadczenie w tej dziedzinie. Praktyka właściciela w większym stopniu zapewni nam dobór odpowiedniego systemu szkolenia oraz dobór odpowiednich trenerów.
  2. Jakich trenerów zatrudnia szkółka? Czy są to osoby przejawiające odpowiednie podejśce do małych dzieci? Czy posiadają odpowiednie umiejętności piłkarskie? Na tym etapie gra w piłkę nożną to przede wszystkim zabawa. Trenerzy powinni wspierać, motywować pozytywnie nasze dziecko i nie mogą absolutnie wywierać presji poprzez negatywne emocje, krzyki i presję.

Każda dobra szkółka piłkarska powinna umożliwić Twojemu dziecku darmowy trening próbny i zakwalifikować  je do właściwej grupy treningowej.

My rozpoczynaliśmy przygodę z piłką nożną w APJD.

Zachęcam również do zapoznania się z LISTA KLUBÓW PIŁKARSKICH WARSZAWA