prostozboiska.pl
prostozboiska.pl

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa dla dzieci i młodzieży.

Plank, deska to idealne ćwiczenie na wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Plank to uniwersalne ćwiczenie na wzmocnienie mięśni głębokich ramion, pleców, brzucha, nóg. W klasycznym planku nie wykonujemy ruchów ciałem. Pozostajemy jak zamrożeni. Aby utrzymać prawidłową pozycję w planku musimy pracować mocno mięśniami spinając je. Nieprzypadkowo plank nazywany jest DESKĄ. To takie proste a takie trudne zarazem. Proste ćwiczenie wymaga perfekcji wykonania. Wyobraź sobie, że jesteś deską. Twoje ciało: głowa, ramiona, plecy, pośladki, uda, kolana, łydki muszą zostać ustawione i utrzymane w taki sposób jakby tworzyły płaską deskę, jednolitą powierzchnię – linię prostą bez żadnych zgięć i załamań.

Polecam pięciominutowy zestaw plank:

  1. Klasyczny plank deska ręce zgięte kąt prosty 60 sekund.

2. Plank deska ręce proste 30 sekund.

3. Plank deska noga w górze 30 sekund każda noga.

4. Plank deska boczna 30 sekund bok prawy; 30 sekund bok lewy. Jedna ręka zgięta (opieramy się na niej) druga wyprostowana. Ciało utrzymujemy w spięciu tworząc jednolitą powierzchnię, linię deski.

5. Plank deska ręce proste 30 sekund.

6. Klasyczny plank deska ręce zgięte kąt prosty 60 sekund.

Po wykonaniu ćwiczeń możesz wykonać rolowanie przy użyciu wałka czy rollera co pomoże rozluźnić mięśnie i wymodelować ciało.

Wykonując regularnie ćwiczenia ukształtujesz pięknie swoją sylwetkę, nabierzesz siły i sprężystości a także kondycji. Mogłoby się wydawać, że to ćwiczenie statyczne, nie aerobowe. Nic bardziej mylnego. Poczujesz na własnej skórze intensywność ćwiczeń. Spróbuj.

Tak dużo w tak krótkim czasie? Tak to możliwe ale nie takie proste jak się wydaje.

Podejmujesz wyzwanie?