prostozboiska.pl
prostozboiska.pl

Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w 2020 roku obchodzić będzie swoją dwudziestkę. 20 lat to ogromny bagaż doświadczeń. Czy w jubileuszowej edycji turnieju wszystko będzie działać jak w szwajcarskim zegarku?

Organizatorem turnieju jest PZPN, który posiada cały zespół tzw. „Komitet Organizacyjny Turnieju”, odpowiedzialny za planowanie, organizowanie, egzekwowanie.

Z moich doświadczeń jako obserwatorki turnieju poprzednich edycji najtrudniejsze dla uczestników są rozgrywki eliminacyjne. Oczywiście każdy marzy o finale na Stadionie Narodowym ale tylko dwie drużyny z każdej kategorii U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców mają szansę tam dotrzeć.

Rozgrywki eliminacyjne odbywają się w okresie jesienno-zimowym. To nie jest sprzyjający okres dla młodych piłkarzy/piłkarek, którzy/które biorąc udział w rozgrywkach eliminacyjnych opuszczają zajęcia szkolne aby często czekać na dwa mecze w strugach deszczu czy mrozie. Dotychczas podczas eliminacji nie było turniejowej oprawy z całą tą pompą, która obecna jest na stadionie narodowym – a szkoda. Skoro wszystkie dzieci nawet te niegrające w klubach piłkarskich mogą brać w rozgrywkach udział fajnie żeby chociaż trochę poczuły splendor tego wydarzenia piłkarskiego, bo dla większości z nich zabawa skończy się na etapie eliminacyjnym. Może coś zmieni się w dwudziestej edycji turnieju 🙂

Podobnie jak w turnieju o Puchar Prezesa PZPN eliminacje toczą się w każdym województwie a podczas finałów wojewódzkich wyłaniany jest zwycięzca, który przechodzi do dalszego etapu rozgrywek ogólnopolskich. Dwie najlepsze drużyny z kategorii U-10 i U-12 zarówno dziewcząt jak i chłopców grają w finale na Stadionie Narodowym. U-8 kończy mistrzostwem województwa.

Poniżej przedstawiam podsumowanie zasad XX edycji turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku: ZAPISY – DO 30 WRZEŚNIA TUTAJ

W Turnieju mogą wziąć udział drużyny, które reprezentują:

  • Szkoły Podstawowe,
  • Uczniowskie Kluby Sportowe,
  • Kluby sportowe,
  • Inne – podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną.

Turniej organizowany jest dla następujących kategorii wiekowych:

  • U-8: rocznik 2012 i 2013
  • U-10: rocznik 2010 i 2011
  • U-12: rocznik 2008 i 2009

Liczba zgłaszanych zawodników w danej kategorii:

  • U-8 5-10
  • U-10 6-10
  • U-12 6-10

Harmonogram XX edycji turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku:

Etapy gminne i powiatowe 05.10.2019 – 09.03.2020

Finały Wojewódzkie 18.03.2020 – 26.04.2020

Finał Ogólnopolski 29.04.2020 – 02.05.2020 w Warszawie.

Na koniec moja autorska tabelka porównująca podstawowe i zarazem najważniejsze ZASADY GRY obowiązujące w Pucharze Tymbarku VS „prawdziwa piłka nożna dziecięca” według zunifikowanych standardów PZPN. Sami oceńcie szanse na sukces.

ZAPISY – DO 30 WRZEŚNIA TUTAJ